Libmonster ID: UA-2941

Автор: М. I. МУШИНКА

(Пряшiв, Словаччина)

13-15 червня 2005 р. в Конґресовому центрi "Академiя" в Старiй Леснiй у Високих Татрах вiдбулася наукова конференцiя на тему "Нацiональна полiтика Словацької республiки пiсля 1989 року", яку органiзував Iнститут суспiльних наук Словацької академiї наук (Кошице). На конференцiї, в якiй брали участь науковцi з рiзних словацьких та закордонних установ, було виголошено 25 доповiдей. Головну ("Iсторичний та соцiально-психологiчний контекст полiтики Словацької республiки по вiдношенню до етнiчних менших") зачитала Вiра Бачова (Кошице). Ладислав Орос (Кошице) говорив про права нацiональних меншин у

стр. 232


мiжнародних договорах i їх застосування в Словаччинi, а Моймир Бенджа (Братислава) - про нацiональну полiтику в Європейському Союзi. Марцела Ґбурова та Мартин Пекар (Пряшiв) доповiдали про змiну нацiональної полiтики Словаччини пiсля розпаду Чехословаччини 1992 р. i її перспективи.

Пiсля одинадцятьох вступних (загалом теоретичних) виступiв, надiйшла черга доповiдей про конкретне застосування нацiональної полiтики уряду Словаччини до окремих етнiчних меншин: нiмцiв (Соня Ґабздилова та Мiлан Олейник), євреїв (Петер Салнер, Катерина Градська та Едвард Нижнянський), ромiв (Анна Юрова, Олександр Мушинка), угорцiв (Ласло Сарка, Иозеф Кiш та Штефан Шутаїї) i русинiв-українцiв.

Русинам-українцям на цiй престижнiй конференцiї було присвячено чотири доповiдi. Директор Iнституту суспiльних наук Марiан Ґапдош та науковий спiвробiтник цього iнституту Станiслав Конечний розглянули ставлення окремих урядiв Словацької республiки (Моравки, Мечiара й Дзуринди) до русинiв-українцiв. Уже перший уряд Словаччини роздiлив цю нацiональнiсть на двi - русинiв i українцiв, i кожну з них фiнансував окремо. Наступнi уряди на пiдставi демографiчної статистики систематично скорочували фонди на розвиток культури даної нацiональностi, довiвши їх до мiнiмуму. Анна Плiшкова у своїй доповiдi наголосила, що навiть цi мiнiмальнi фонди, призначенi на пiдтримку культури нацiональних меншин, часто-густо використовуються не за призначенням. Петро Шолтес накреслив перспективи дальшого розвитку української нацiональностi в умовах Європейського Союзу. На його думку, асимiляцiя русинiв-українцiв iз майоритним словацьким населенням триватиме. У майбутньому можна очiкувати припливу в Словаччину українцiв iз України, якi на ринку працi заповнюватимуть мiсця словакiв, що вирушають за кращим заробiтком до iнших країн ЄС. Тема доповiдi Миколи Мушинки була присвячена дослiдженню народної культури русинiв-українцiв Словаччини пiсля 1989 р.

Майже пiсля кожного блоку доповiдей вiдбувалася жвава дискусiя. Особливо бурхливою вона була пiсля доповiдi Олександра Мушинки, який на конкретних прикладах довiв, що вся пiдтримка уряду Словаччини, надавана ромам, спрямована не на їхню iнтеґрацiю, а на сеґреґацiю, тобто iзоляцiю вiд майоритного суспiльства.

Наукова конференцiя була складовою святкування 30-лiття вiд часу заснування Iнституту суспiльних наук САН (Кошице), першим директором якого був українець Юрiй Бришкар, уродженець села Ряшiв Бардiївського округу. У святкуваннi брали участь представники рiзних державних та наукових установ Словаччини й закордоння. Професор Степан Вiднянський (Київ), вiтаючи iнститут вiд iменi Iнституту iсторiї України Нацiональної академiї наук України, передав його дирекцiї щойно виданi першi два томи шеститомної "Енциклопедiї iсторiї України", висловивши сподiвання, що в майбутньому науковi стосунки мiж Iнститутом суспiльних наук САН та Iнститутом iсторiї України НАНУ поглиблюватимуться.


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦIЯ-НАЦIОНАЛЬНА-ПОЛIТИКА-СЛОВАЦЬКОЇ-РЕСПУБЛIКИ-ПIСЛЯ-1989-РОКУ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Олександр ПанКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Ukraine

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦIЯ "НАЦIОНАЛЬНА ПОЛIТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛIКИ ПIСЛЯ 1989 РОКУ" // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 25.08.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦIЯ-НАЦIОНАЛЬНА-ПОЛIТИКА-СЛОВАЦЬКОЇ-РЕСПУБЛIКИ-ПIСЛЯ-1989-РОКУ (дата обращения: 26.04.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Олександр Пан
Львiв, Украина
358 просмотров рейтинг
25.08.2014 (3532 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
КИТАЙ И МИРОВОЙ ФИНАНСОВЫЙ КРИЗИС
Каталог: Экономика 
16 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТУРЦИЯ: ЗАДАЧА ВСТУПЛЕНИЯ В ЕС КАК ФАКТОР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
Каталог: Политология 
26 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VASILY MARKUS
Каталог: История 
31 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
31 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
36 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
36 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
38 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
41 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
45 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
45 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦIЯ "НАЦIОНАЛЬНА ПОЛIТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛIКИ ПIСЛЯ 1989 РОКУ"
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android