Libmonster ID: UA-3355

Заглавие статьи IX МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "КРАКІВ - ЛЬВІВ: КНИГИ, ЧАСОПИСИ, БІБЛІОТЕКИ XIX ТА XX СТОЛІТТЯ"
Автор(ы) В. В. ТЕЛЬВАК, В. П. ПЕДИЧ, Б. М. ЯНИШИН
Источник Український історичний журнал,  № 2, 2008, C. 200-201

Author: В. В. ТЕЛЬВАК, В. П. ПЕДИЧ, Б. М. ЯНИШИН

21 - 23 листопада 2007 р. у Кракові (Польща) проходила чергова, IX Міжнародна наукова конференція, присвячена дослідженню видавничої, літературної й бібліотечної справи на галицьких землях ХІХ-ХХ ст. Цей форум традиційно відбувається з інтервалом у два роки, починаючи з 1986 р. Організатором конференції, як і в попередні рази, виступив Інститут наукової інформації та бібліотекознавства Краківської педагогічної академії імені Комісії національної освіти, котрим керує професор І. Косентка. Роботу форуму від імені академії відкрив проректор із наукової роботи й міжнародної співпраці, професор Т. Будревич. Він привітав учасників конференції та підкреслив, що організований форум, який має вже усталені традиції, попри свої безпосередні творчі завдання, відіграє також важливу роль в об'єднанні дослідників різних країн, передусім поляків і українців, для спільного вивчення культури багатонаціональної Галичини XIX й XX ст. Відрадним явищем було названо постійне збільшення кількості учасників конференції, котрі від форуму до форуму представляють усе ширшу географію наукових центрів. На цій конференції кількість їх уперше перевалила за сотню - було заявлено доповіді 107 учасників, які представляли провідні польські (Краків, Варшава, Вроцлав, Лодзь, Торунь, Люблін та ін.) та українські (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Дрогобич) наукові осередки. Вперше на форумі було представлено Німеччину. З Державної бібліотеки у Берліні для участі в роботі конференції приїхав доктор Р. Берг. Із привітальними словами до учасників форуму звернулися також декан гуманістичного факультету, професор К. Карольчак і директор Інституту наукової інформації й бібліотекознавства, професор І'.Косентпка. Робочими мовами конференції традиційно були польська та українська.

На пленарному засіданні було виголошено доповіді професорів М. Конопки ("Львівський видавничий ринок у перших роках галицької автономії (1861 - 1870)"), Г. Гжелли ("Львівські студентські часописи в добі автономії"), Є. Яровецького ("Літературні й культурно-суспільні часописи у Львові в міжвоєнному двадцятилітті"), С. Чарника ("Львівські часописи та обіг літературних текстів у міжвоєнному окресі"), докторів УЛашкевич ("Книжкові знаки власності бібліотек у Львові в XIX і XX ст. Стан та вибрані напрямки пошуку") і Б. Гури ("Краківські кляшторні бібліотеки у повоєнній літературі"). Особливе зацікавлення присутніх викликала остання доповідь пленарного

стр. 200

засідання, виголошена доктором Г. Нецем на тему "Львовіана в збірках Леха Кокоциньського - варшавського бібліофіла й колекціонера". Після того як доповідач ознайомив присутніх із біографією останнього і коротко охарактеризував його збирацькі зацікавлення, сам колекціонер відкрив виставку під назвою "Польська преса у Львові зі збірок Леха Кокоциньського - варшавського бібліофіла й колекціонера", котра мала значний успіх серед учасників та гостей конференції протягом усіх трьох днів.

Робота форуму традиційно відбувалася в чотирьох секціях: "Книги й видавництва XIX і XX ст." (керівники секції - професори М. Конопка й Г. Тадеусевич, доктор габілітований Д. Кузьміна), "Бібліотеки XIX та XX ст." (керівники секції - професори Р. Яскула й М. Підлипчак-Маєрович), "Преса XIX і XX ст." (керівники секції - професори С. Сокул, Г. Гжелла й Г. Врона), "Літературна культура XIX та XX ст." (керівник секції - професор К. Войняковський). Роботу всіх секцій супроводжували змістовні дискусії, котрі нерідко тривали й у кулуарах. Зауважимо, що найбільше учасників зголосилося до роботи в секції "Преса XIX та XX ст.". Це спричинило її поділ на дві підсекції.

Як на попередніх форумах, так і на цьому було заявлено теми доповідей кількох учасників з України. В їхніх виступах показано розвиток вітчизняної видавничої, літературної й бібліотечної справи на галицьких землях, починаючи від другої половини XIX ст., що значно доповнювало презентовану польськими колегами картину. Українські дослідники представляли чотири наукові осередки: Київ (Б. Янишин), Львів (О. Колосовська, Р. Самотій, О. Мудрик), Дрогобич (В. Тельвак) та Івано-Франківськ (В. Педич).

Проведення конференції супроводжували різноманітні культурні акції. Так, закінчення другого дня форуму було позначено презентацією нової книги "Po co Sienkiewicz? Sienkiewicz a tozsamosc narodowa: z kim і przeciw komu", котра вийшла під редакцією Є. Аксера й Т. Буйницького. Презентація, котру проводив останній, викликала жвавий інтерес серед учасників і гостей конференції.

На заключному, пленарному засіданні також було виголошено кілька цікавих доповідей: професорів М. Підлипчак-Маєрович ("Василіанські бібліотеки львівські та коронної провінції у XVIII ст.") і Г. Тадеусевич ("Ювілеї й посмертні згадки друкарів на сторінках друкарських часописів XIX і початку XX століття"), доктора габілітованого Г. Врони ("Злочин чи провина" - індекс заборонених неперіодичних друків у світлі судових актів Державного архіву в Кракові. Причинок до історії цензури у Галичині зламу XIX та XX століття"), професора М. Пшеньосло ("Щоденна польська преса у Львові в 1918 - 1919 роках"), доцента С. Колосовської ("У колі меценату й бібліологічних зацікавлень митрополита Андрія Шептицького"), професора В. Валецького ("Дослідницький центр польської бібліографії Естрайхерів - традиція і сучасність"), доктора Б. Каміньської-Чубали та магістра Д. Вітпчак ("Цифрові бібліотеки Кракова й Львова"), Далі було підбито підсумки роботи конференції, зроблено узагальнення і вироблено рекомендації для покращення проведення майбутніх творчих зустрічей.

Закриваючи зібрання, професор Г. Косенпгка відзначила високий науковий рівень доповідей, виголошених на форумі, подякувала його учасникам та запросила їх до участі у наступній ювілейній, X Міжнародній науковій конференції. Г. Косентка разом зі своєю українською колегою О. Колосовською привідкрили перед присутніми особливості запланованого ювілейного форуму. Десяту конференцію, повідомили вони, буде приурочено до ювілею Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Відбудеться вона в 2009 р. При цьому відкриття конференції й перший день її роботи традиційно пройде у стінах педагогічної академії у Кракові, а наступні дні разом із закриттям відбудуться вже у Львові. Сподіваємося, що остання обставина приверне увагу до роботи конференції значно ширшого кола українських дослідників.

В. В. Тельвак (Дрогобич), В. П. Педич (Івано-Франківськ), Б. М. Янишин (Київ)


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/IX-МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-КРАКІВ-ЛЬВІВ-КНИГИ-ЧАСОПИСИ-БІБЛІОТЕКИ-XIX-ТА-XX-СТОЛІТТЯ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Николай СидоренкоКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Sidorenko

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

IX МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "КРАКІВ - ЛЬВІВ: КНИГИ, ЧАСОПИСИ, БІБЛІОТЕКИ XIX ТА XX СТОЛІТТЯ" // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 27.08.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/IX-МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-КРАКІВ-ЛЬВІВ-КНИГИ-ЧАСОПИСИ-БІБЛІОТЕКИ-XIX-ТА-XX-СТОЛІТТЯ (дата обращения: 28.03.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Николай Сидоренко
Киев, Украина
1388 просмотров рейтинг
27.08.2014 (3501 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
VASILY MARKUS
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
7 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
7 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
9 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
12 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
17 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
17 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА ЕС В СРЕДИЗЕМНОМОРЬЕ: УСПЕХИ И НЕУДАЧИ
Каталог: Экономика 
26 дней(я) назад · от Petro Semidolya
SLOWING GLOBAL ECONOMY AND (SEMI)PERIPHERAL COUNTRIES
Каталог: Экономика 
32 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

IX МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "КРАКІВ - ЛЬВІВ: КНИГИ, ЧАСОПИСИ, БІБЛІОТЕКИ XIX ТА XX СТОЛІТТЯ"
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android