Libmonster ID: UA-3897

Заглавие статьи ПАНІБУДЬЛАСКА ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ
Автор(ы) С. В. Савойська
Источник Український історичний журнал,  № 5, 2011, C. 235

26 липня 2011 р. на 83-му році життя відійшов у Вічність відомий український історик Володимир Федорович Панібудьласка.

Народився він 14 липня 1929 р. у селі Петриківка на Дніпропетровщині. У науці й освіті вчений пройшов усі сходинки - від студента історико-філологічного факультету Дніпропетровського університету, учителя школи N 54 Дніпропетровська до одного з провідних науковців України. Після захисту у 1961 р. кандидатської дисертації Володимир Федорович працював в Інституті історії партії та Інституті історії АН УРСР. Тут розкрився його талант як ученого й організатора науки. В. Ф. Панібудьласка був членом редакційних колегій та авторських колективів фундаментальних видань "Історія Української РСР" й "Історія міст і сіл Української РСР". У 1976 р. він став доктором історичних наук, а в 1977 р. - головою наукової секції з історії КПРС при науково-технічній раді Міністерства вищої й середньої спеціальної освіти УРСР. Із 1984 р. Володимир Федорович - лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки.

Відома громадська та педагогічна діяльність В. Ф. Панібудьласки. Він був членом правління секції суспільних наук Українського товариства дружби і культурних зв'язків із зарубіжними країнами, працював на керівних посадах у товаристві "Знання". Значна частина його життя була пов'язана з Київським національним університетом будівництва та архітектури. З 1977 по 2009 рр. він очолював тут кафедру політичних наук. У 1981 р. йому було присвоєне вчене звання професора.

Володимир Федорович щиро сприйняв проголошення незалежності України і доклав багато зусиль до становлення вітчизняної науки й освіти. У 1990-х рр. він очолював науково-експертну раду Міністерства освіти й науки України за фаховим напрямом "Історія", а також працював в її секції "Філософія та історія", був членом редколегій "Українського історичного журналу" й часопису "Проблеми міграції", керівником наукової програми "Етнонаціональна історія України". Під керівництвом В. Ф. Панібудьласки і за його авторством вийшли "Мала енциклопедія етнодержавознавства", "Міграційні процеси в сучасному світі: світовий, регіональний та національний виміри", довідник "Національні процеси в Україні: історія і сучасність. Документи і матеріали" (у 2 т.), "Голодомор в Україні 1932 - 1933" й "Українська мова як державна: освіта, політика".

Наукова громадськість гідно оцінила заслуги В. Ф. Панібудьласки. Вченого було обрано академіком українських академій історичних та політичних наук. У 2001 р. йому присвоєне почесне звання заслуженого діяча науки й техніки. Чотири роки тому указом Президента України Володимира Федоровича було нагороджено орденом "За заслуги".

В. Ф. Панібудьласка зробив вагомий внесок у виховання наукових і педагогічних кадрів України, підготував 3 докторів та понад 30 кандидатів наук. До нього з повагою ставилися студенти, котрі вбачали у своєму викладачі людину освічену й доброзичливу.

Володимир Федорович був прекрасним ученим і педагогом, великодушною та порядною людиною. Світла пам'ять про В. Ф. Панібудьласку назавжди залишатиметься у серцях тих, хто його знав.

С. В. Савойська (Київ)


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ПАНІБУДЬЛАСКА-ВОЛОДИМИР-ФЕДОРОВИЧ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Александра ШеллоКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Calenda

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

ПАНІБУДЬЛАСКА ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 15.09.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ПАНІБУДЬЛАСКА-ВОЛОДИМИР-ФЕДОРОВИЧ (дата обращения: 19.04.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Александра Шелло
Lviv, Украина
835 просмотров рейтинг
15.09.2014 (3503 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
КИТАЙ И МИРОВОЙ ФИНАНСОВЫЙ КРИЗИС
Каталог: Экономика 
8 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТУРЦИЯ: ЗАДАЧА ВСТУПЛЕНИЯ В ЕС КАК ФАКТОР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
Каталог: Политология 
19 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VASILY MARKUS
Каталог: История 
24 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
24 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
28 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
29 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
30 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
33 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
38 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
38 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

ПАНІБУДЬЛАСКА ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android