Libmonster ID: UA-3643

Заглавие статьи МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ" (ДО 65-ї РІЧНИЦІ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ)
Автор(ы) Л. В. Легасова, Н. О. Шевченко
Источник Український історичний журнал,  № 3, 2010, C. 228-229

Author: Л. В. Легасова, Н. О. Шевченко

Л. В. Легасова (Київ), Н. О. Шевченко (Київ)

Захід під такою назвою відбувся 27 квітня 2010 р. у Меморіальному комплексі "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 -194 5 рр.". Його організаторами виступили Міністерство оборони України, Міністерство культури і туризму України, Державний комітет архівів України, Інститут історії України НАНУ, Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр.", Національний військово-історичний музей України, Національний університет оборони України, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, молодіжна громадська організація "Київський клуб "Червона зірка"".

Мета конференції полягала в обговоренні теоретичних і практичних аспектів фундаментальних досліджень проблематики Другої світової та Великої Вітчизняної воєн, архівної й музейної справи, "українського аспекту" перемоги, увічнення пам'яті про учасників та жертви світового збройного конфлікту. Ураховуючи рівень наукового форуму, його організатори виходили з необхідності охоплення всіх найважливіших подій воєнної доби. Тематика конференції включала питання:

- історіографія та джерела історії України періоду Другої світової війни, бойові дії на українському театрі війни;

- окупаційний режим на території України;

- радянський рух Опору та український самостійницький рух;

- суспільно-політичні та економічні процеси, проблеми історичної пам'яті. Конференцію та пленарне засідання відкрив директор Інституту історії України НАНУ, академік НАН України ВА. Смолій, який у своєму виступі дав змістовну характеристику сучасного стану досліджень історії Другої світової війни в Україні і за кордоном, окреслив основні перспективи наукового пошуку. Учасникам, організаторам та гостям конференції надіслали привітання керівники уряду України, міністерств оборони та культури і туризму. Перед присутніми виступили голова Державного комітету архівів України О. П. Гінзбург, академік НАН України, учасник Великої Вітчизняної війни П. Т. Тронько, директор департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України І. І. Тищенко, заступник міністра культури і туризму України О. Г. Бенч.

На пленарне засідання було винесено узагальнюючі доповіді провідних науковців (істориків, архівістів, музеєзнавців), в яких прозвучали теоретико-методологічні міркування

стр. 228

з приводу опрацювання складних і суперечливих явищ та процесів, що мали місце в період Другої світової та Великої Вітчизняної воєн, оцінка перспектив, аналіз сучасного стану історичної пам'яті про війну і суспільної реакції на тогочасні події.

Секційні засідання орієнтувалися на спеціальне обговорення певних тем. Згідно з існуючою традицією, було виокремлено чотири групи проблем, що охоплюють весь перебіг війни. Так, учасники першої секції займалися методологією, історіографією і джерелознавством, архівною та музейною справами у тій частині, в якій вони стосуються історії Другої світової і Великої Вітчизняної воєн. Нацистський окупаційний режим у всіх його режимних, адміністративних, соціально-економічних, культурно-освітніх, етноконфесійних, морально-психологічних вимірах - ця тематика становила центральну вісь дискусій у другій секції. Радянський рух Опору та український самостійницький рух як феномени суспільного розвитку стали предметом детального розгляду учасників, які працювали у третій секції. Остання, четверта, секція присвячувалася широкому колу питань суспільного, економічного, соціокультурного спектрів, заходам радянського уряду, спрямованим на мобілізацію матеріальних і людських ресурсів, підвищенню обороноздатності країни. Особливе значення надавалося проблематиці колективної та індивідуальної пам'яті про війну. Напрацювання теоретичного і практичного змісту у цій царині в останнє десятиліття створили підгрунтя для плідного обміну думками, а також вироблення підходів і рекомендацій у сфері державної політики пам'яті.

У роботі конференції взяли участь близько 120 вчених-істориків, провідних фахівців архівної та музейної справи від 48 організацій та установ з 11 областей України та АР Крим, науковці з Росії, Білорусії, а також ветерани війни, офіцери-слухачі Національного університету оборони України, курсанти Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ", студенти-історики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Організатори конференції сподіваються, що її результати стануть помітним внеском у вивчення і популяризацію історії Другої світової та Великої Вітчизняної воєн. Матеріали міжнародної наукової конференції "Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації" передбачається випустити окремим виданням.

У рамках конференції відбулася презентація виставки "Війна і перемога в історичній пам'яті українського народу" із циклу спільних заходів "Війна. Документ. Пам'ять" Державного комітету архівів України та Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр.". Понад 2000 документів із фондового зібрання меморіалу, центральних та обласних архівів України, держархівів АР Крим, міст Києва та Севастополя показують різноманітні аспекти гігантського полотна, з яких складається історична пам'ять нації, підкреслюють велич перемоги над нацизмом, акцентують героїчну історичну спадщину країни, немеркнучу пам'ять про героїв-визволителів, повагу до індивідуальної пам'яті кожного представника багатонаціонального українського народу.


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-УКРАЇНА-У-ДРУГІЙ-СВІТОВІЙ-ВІЙНІ-ДЖЕРЕЛА-ТА-ІНТЕРПРЕТАЦІЇ-ДО-65-ї-РІЧНИЦІ-ВЕЛИКОЇ-ПЕРЕМОГИ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Лидия БасмачКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Basmach

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ" (ДО 65-ї РІЧНИЦІ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ) // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 04.09.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-УКРАЇНА-У-ДРУГІЙ-СВІТОВІЙ-ВІЙНІ-ДЖЕРЕЛА-ТА-ІНТЕРПРЕТАЦІЇ-ДО-65-ї-РІЧНИЦІ-ВЕЛИКОЇ-ПЕРЕМОГИ (дата обращения: 29.03.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Лидия Басмач
Одесса, Украина
892 просмотров рейтинг
04.09.2014 (3494 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
VASILY MARKUS
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
8 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
8 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
10 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
13 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
18 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
18 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА ЕС В СРЕДИЗЕМНОМОРЬЕ: УСПЕХИ И НЕУДАЧИ
Каталог: Экономика 
27 дней(я) назад · от Petro Semidolya
SLOWING GLOBAL ECONOMY AND (SEMI)PERIPHERAL COUNTRIES
Каталог: Экономика 
33 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ" (ДО 65-ї РІЧНИЦІ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ)
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android