Libmonster ID: UA-3322

Заглавие статьи МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЄВРОПА МІЖ МИНУЛИМ ТА МАЙБУТНІМ" ТА V З'ЇЗД КЛУБУ СХІДНОЇ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ВАРШАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У КИЄВІ
Автор(ы) О. О. КОВАЛЕВСЬКА
Источник Український історичний журнал,  № 3, 2008, C. 234-235

30 листопада - 1 грудня 2007 р. в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" відбулися Міжнародна конференція "Європа між минулим та майбутнім" і V з'їзд клубу Східної літньої школи Варшавського університету (WSL). На сьогодні школа й клуб уже мають чималу історію, а починалося все навесні 1990 р., коли при Інституті орієнталістики Варшавського університету було організовано Студії з національних проблем Східної Європи (з 1992 р. - Студії зі Східної Європи та Центральної Азії). Того ж року з метою надання можливості молодим ученим із країн цих регіонів ознайомлюватися зі станом сучасної науки на Заході, з новими творчими школами і методами досліджень у галузі історії, літературознавства, мистецтвознавства, соціології, політології, демографії та етнології, самостійно працювати в польських архівах і бібліотеках, одночасно зав'язуючи контакти зі своїми колегами з інших держав, була організована літня школа.

Протягом 1992 - 2007 рр. відбулося 17 сесій школи, з доповідями на яких виступили близько 90 відомих фахівців із Польщі, Західної Європи й СІЛА. Дипломи випускників отримали понад 350 осіб із 15 країн Центрально-Східної Європи, 6 - Заходу та 3 - Азії. Випускників і викладачів об'єднує клуб Східної літньої школи Варшавського університету, який створено у 2000 р., під час першого з'їзду, що проходив у Варшаві. Другий з'їзд відбувся у Брно (Чехія), третій - у Варшаві (Польща), четвертий - у Каунасі (Литва). У Києві у 2007 р. відбувся ювілейний V з'їзд клубу. Традиційно його засідання супроводжується науковою конференцією, учасниками якої є випускники й викладачі школи. Тематика виступів різноманітна, але обмежується загальними темами "Рідна Європа", "Разом в Європі", "Європа між минулим та майбутнім".

У відкритті конференції, яка мала назву "Європа між минулим та майбутнім", узяли участь президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" СКвіт, ректор Каунаського університету ім. Вітовта Великого З. Лідека, представники ректора Варшавського університету (А. Менцвел) і міністерства науки й вищої школи Республіки Польща (Б. Щиманський), директор літньої школи Варшавського університету ЯМалицький, посли Польщі (Я. Ключковський) і Литви (А. Кумжа) в Україні, професори і викладачі інших європейських університетів.

Організували захід Національний університет "Києво-Могилянська академія", Інститут історії України НАНУ (Україна), Східні студії Варшавського університету (Польща), Каунаський університет ім. Вітовта Великого (Литва), посольства Республіки Польща й Литовської Республіки в Україні. До складу оргкомітету конференції ввійшли Я. Малицький (Польща), Р. Камунтавічус (Литва), Б. Данчак (Чехія), О. Ковалевська, Б. Янишин, О. Антипова, В. Щербак і Р. Чмелик (Україна).

Під час конференції, окрім пленарного засідання, де було представлено дві доповіді - Г. Зеленько (Київ) "Постпомаранчева Україна: як перетворити політичні зміни у політичний розвиток?" і Р. Чмелика (Львів) "Українсько-польське пограниччя: дослідження сучасних етнокультурних процесів", - працювали три секції: "Формування європейської співдружності та інтеграційні процеси ХХ-ХХІ століть", "Європейська культурна спадщина", "Національна історія у загальноєвропейському контексті". Серед найбільш цікавих доповідей, виголошених учасниками конференції, були "Тематика та поетика збірки Ярослава Івашкевича "Повернення до Європи (1931)" (Н. Лисенко (Київ)), "Митець і влада: О. Корнійчук у соцреалістичному каноні" (В. Хархун (Харків)), "Диктатори та діти у візуалізаціях влади" (А. Петнекі (Угорщина)), "Трансформація поняття "Литва" в історіографії Литовської республіки XX ст." (Р. Камунтавічус (Каунас)), "Польща та Естонія міжвоєнного часу - шляхи приязні та стежки порозуміння" (Н. Синдетська (Таллінн)), "К. Пальчовський та його "Дискурс про козаків" (В. Пилипенко (Чернігів)) та ін. Матеріали пла-

стр. 234

нується видати окремим збірником до наступного з'їзду клубу Східної літньої школи Варшавського університету.

Робота конференції закінчилася засіданням клубу Східної літньої школи Варшавського університету, де з основною доповіддю виступив його почесний президент Я. Малицький ("Східна літня школа Варшавського університету та корпоративний академічний рух: досвід і перспективи"). В обговоренні доповіді взяли участь Д. Колбая, Б. Фотюк, Р. Камунтавічус, О. Ковалевська й ін. На засіданні було прийнято важливі рішення: внесено зміни до статуту клубу Східної літньої школи Варшавського університету; оптимізовано структуру правління; розглянуто питання зі встановлення посвідчень членів; оновлено базу даних на офіційному сайті; обрано голів на 2007 - 2008 рр. (О. Ковалевська і В. Щербак); призначено дату й орієнтовну тематику наступного з'їзду, котрий також відбудеться в Україні; обговорено потребу створення архіву Східної літньої школи Варшавського університету.

Київ


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-КОНФЕРЕНЦІЯ-ЄВРОПА-МІЖ-МИНУЛИМ-ТА-МАЙБУТНІМ-ТА-V-З-ЇЗД-КЛУБУ-СХІДНОЇ-ЛІТНЬОЇ-ШКОЛИ-ВАРШАВСЬКОГО-УНІВЕРСИТЕТУ-У-КИЄВІ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Николай СидоренкоКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Sidorenko

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЄВРОПА МІЖ МИНУЛИМ ТА МАЙБУТНІМ" ТА V З'ЇЗД КЛУБУ СХІДНОЇ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ВАРШАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У КИЄВІ // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 27.08.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-КОНФЕРЕНЦІЯ-ЄВРОПА-МІЖ-МИНУЛИМ-ТА-МАЙБУТНІМ-ТА-V-З-ЇЗД-КЛУБУ-СХІДНОЇ-ЛІТНЬОЇ-ШКОЛИ-ВАРШАВСЬКОГО-УНІВЕРСИТЕТУ-У-КИЄВІ (дата обращения: 25.04.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Николай Сидоренко
Киев, Украина
363 просмотров рейтинг
27.08.2014 (3528 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
КИТАЙ И МИРОВОЙ ФИНАНСОВЫЙ КРИЗИС
Каталог: Экономика 
14 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТУРЦИЯ: ЗАДАЧА ВСТУПЛЕНИЯ В ЕС КАК ФАКТОР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
Каталог: Политология 
25 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VASILY MARKUS
Каталог: История 
30 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
30 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
34 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
34 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
36 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
39 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
44 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
44 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЄВРОПА МІЖ МИНУЛИМ ТА МАЙБУТНІМ" ТА V З'ЇЗД КЛУБУ СХІДНОЇ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ВАРШАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У КИЄВІ
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android