Libmonster ID: UA-3895

Заглавие статьи ДО 60-РІЧЧЯ РЕКТОРА РІВНЕНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ГУМАНІТАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ Р. М. ПОСТОЛОВСЬКОГО
Автор(ы) І. І.МАРТИНЧУК
Источник Український історичний журнал,  № 5, 2011, C. 228-230

Author: І. І.МАРТИНЧУК

У 2011 р. виповнилося 60 років від дня народження Руслана Михайловича Постоловського - професора, кандидата історичних наук, члена-кореспондента Міжнародної слов'янської академії наук, члена-кореспондента Академії педагогічних і соціальних наук, академіка Української академії економічної кібернетики, відмінника освіти України, заслуженого діяча науки і техніки України, ректора Рівненського державного гуманітарного університету. Руслан Михайлович Постоловський є однією із найяскравіших особистостей освітнього простору України, він заслужив повагу і любов тисяч студентів, педагогів, науковців. Грунтуються вони на його особистісних рисах, що формувалися багаторічною сумлінною, нерідко виснажливою, працею.

Народився Руслан Михайлович Постоловський 3 жовтня 1951 р. у стародавньому волинському містечку Мізоч, зараз Здолбунівського району Рівненської області, в родині місцевої інтелігенції. Саме батьки сформували основу духовної і людської спадщини Руслана - високу моральність та людяність. Талановитого хлопчика помітили ще вчителі місцевої школи, яку він закінчив у 1968 р. Юнак обирає своєю професією нелегку працю вчителя і стає студентом Кам'янець-Подільського державного педагогічного інституту. Саме під час навчання у вузі закладається фундамент ерудиції юнака, формується коло інтересів та підвищений інтерес до світової історії. Після закінчення історичного факультету Р. М. Постоловський повертається до рідного краю і розпочинає шлях педагога у восьмирічній школі. Наступні 1973- 1974 рр. були віддані службі в лавах радянської армії.

Після повернення з війська Руслан Михайлович працював асистентом кафедри історії Рівненського державного педагогічного інституту. Важливим етапом наукового зростання Р. М. Постоловського став вступ до аспірантури Київського державного педагогічного інституту в 1976 р. Після закінчення навчання він отримує направлення Міністерства освіти України на посаду викладача кафедри політичних наук у Рівненський державний педагогічний інститут. Вдале поєднання педагогічної діяльності з дослідницькою забезпечило успішний захист у 1982 р.

стр. 228

кандидатської дисертації на тему "Розвиток інтернаціонального співробітництва між молодіжними організаціями СРСР і ЧССР в процесі соціалістичної інтеграції (1969 - 1977 рр.)"- Науковий доробок молодого вченого був відзначений у 1986 р. вченим званням доцента.

Активна життєва позиція, постійне прагнення до пізнання і вдосконалення спонукають Руслана Постоловського рухатися все далі й далі. Упродовж 1991 - 1992 рр. він проходить стажування на кафедрі історії південних і західних слов'ян Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова, а у 1993 р. розпочинає навчання в докторантурі Інституту історії України НАН України. Проте доля вносить корективи в життя педагога-науковця, спрямувавши його зусилля на адміністративну роботу. З 1996 р. Руслан Михайлович стає директором Рівненського інституту слов'янознавства Київського славістичного університету. І у цій, для себе новій сфері діяльності він показав себе як хороший менеджер освітнього процесу, фактично з нуля заснувавши сучасний європейського рівня вищий навчальний заклад, який стрімко зайняв провідні позиції в регіоні.

Проте, попри копітку і виснажливу організаторську роботу, Р. М. Постоловський не зрадив своєї любові до науки. І це принесло йому визнання не лише вітчизняних науковців, а й зарубіжних - у грудні 1997 р. його обрано членом-кореспондентом Міжнародної слов'янської академії наук.

Наступним щаблем зростання, на цей раз знову адміністративним, стало призначення Р. М. Постоловського на посаду заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації, яку він зайняв у 1998 р.

Але завдяки хорошому досвіду новатора-організатора, доля знову спрямовує Руслана Михайловича на ниву вищої освіти. Гідно оцінивши його адміністративні, науково-педагогічні досягнення, керівництво області та Міністерства освіти в грудні 1998 р. доручило йому наступне завдання - стати ректором-організатором Рівненського державного гуманітарного університету, до складу якого ввійшли Рівненський державний педагогічний інститут, Рівненський інститут культури, а також Лубенський та Сарненський педагогічні коледжі, Рівненське училище культури та мистецтв, Лубенське училище культури. Із травня 1999 р. він обійняв посаду ректора цього вузу і успішно виконує свої обов'язки до сьогодні. Упродовж його керівництва університет зазнав технічної реконструкції, значно підвищився якісний науковий склад, покращилися загальні показники розвитку вузу, зріс його авторитет у регіоні.

Руслан Михайлович відомий в освітніх і наукових колах як високий інтелек туал, який сформував коло своїх наукових інтересів - методологічні та загальнотеоретичні проблеми історії слов'янських народів, насамперед чехів та словаків. З-під його пера вийшло понад 160 наукових праць. Серед основних слід назвати навчальний посібник "Історія західних та південних слов'ян" (у співавторстві, 1997 р.), навчальний посібник "Основи конституційного права України" (у співавторстві, 1998 р.), підручник для вузів "Історія південних і західних слов'ян" (у співавторстві, 1999 р.), навчальний посібник "Світ на зламі епох: історія кінця XIX - середини XX ст." (у співавторстві, 2000 р.), "Короткий довідник з комплексного країнознавства" (у співавторстві, 2000 р.), "Научные основы охраны недр" (у співавторстві, 2006 р.) та ін.

Широкий діапазон наукових інтересів Руслана Михайловича поєднується із високим професіоналізмом вченого та організатора наукової діяльності. Він - головний редактор і член редколегії наукових, науково-методичних журналів та збірників наукових праць: "Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії", "Актуальні

стр. 229

проблеми культурології", "Духовно-творчий потенціал студентської молоді", "Історія становлення та перспективи розвитку духовної музики в контексті національної культури України", "Панорама політологічних студій", "Проблеми реалізації духовного потенціалу молоді", "Система безпеки в країнах Центральної і Східної Європи у післявоєнний період", "Слов'янський вісник", "Теоретичні та прикладні проблеми країнознавства і краєзнавства", "Україна і слов'янський світ: історія і сучасність", "Українська культура: минуле, сучасне та механізми формування" та ін.

Досягнення Руслана Михайловича Постоловського не залишилися непоміченими. У 2000 р. він був нагороджений знаком "Відмінник освіти України", орденом "За заслуги" III ст. та Почесною грамотою Верховної Ради України. У 2002 р. став лауреатом міжнародної премії "Слов'яни" і отримав диплом за активну творчу діяльність у зміцненні співдружності слов'янських народів. У цьому ж році йому було присвоєне почесне звання заслуженого діяча науки і техніки України. У 2006 р. відзначений нагрудним знаком "Петро Могила" Міністерства освіти і науки України.

Завдяки творчій енергії та ініціативі Руслан Михайлович працює у спеціалізованих радах із захисту дисертацій, активно виступає офіційним опонентом на захистах. Його активний науковий пошук упродовж двох десятиліть у напрямку дослідження історії слов'янських народів, наукове керівництво аспірантами та здобувачами у цьому ж науковому полі реалізувалося у формуванні наукової школи "Історії слов'янських народів". У межах діяльності школи ним, як науковим керівником, було підготовлено 13 молодих науковців, які успішно захистили кандидатські дисертації переважно з проблематики історії Чехії та Словаччини.

Колеги й студенти відзначають мудрість та інтелект Руслана Михайловича, активну громадянську позицію, що поєднуються з чуйністю і доброзичливістю. Двері його кабінету завжди відчинені для земляків, студентів, будь-якої пересічної людини. Його здатність вислухати і допомогти є воістину фантастичними для нашого нелегкого та суперечливого життя. Він є войовничим, сміливим носієм людських принципів, безстрашним у відстоюванні істинності та справедливості. Безкорисливість і здатність співпереживати радість чи горе заслужено створили йому образ небайдужої людини зі щирим, добрим серцем.

Вітаючи шановного Руслана Михайловича з ювілеєм, щиро зичимо йому міцного здоров'я й родинного затишку, успіхів у реалізації нових творчих планів і задумів у царині історичного пошуку, творчого довголіття. Хай доля щедро дарує йому добро й благополуччя, а життєвий шлях буде довгим і щасливим!

(РІВНЕ)


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ДО-60-РІЧЧЯ-РЕКТОРА-РІВНЕНСЬКОГО-ДЕРЖАВНОГО-ГУМАНІТАРНОГО-УНІВЕРСИТЕТУ-Р-М-ПОСТОЛОВСЬКОГО

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Александра ШеллоКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Calenda

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

ДО 60-РІЧЧЯ РЕКТОРА РІВНЕНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ГУМАНІТАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ Р. М. ПОСТОЛОВСЬКОГО // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 15.09.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ДО-60-РІЧЧЯ-РЕКТОРА-РІВНЕНСЬКОГО-ДЕРЖАВНОГО-ГУМАНІТАРНОГО-УНІВЕРСИТЕТУ-Р-М-ПОСТОЛОВСЬКОГО (дата обращения: 19.04.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Александра Шелло
Lviv, Украина
488 просмотров рейтинг
15.09.2014 (3504 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
КИТАЙ И МИРОВОЙ ФИНАНСОВЫЙ КРИЗИС
Каталог: Экономика 
9 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТУРЦИЯ: ЗАДАЧА ВСТУПЛЕНИЯ В ЕС КАК ФАКТОР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
Каталог: Политология 
20 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VASILY MARKUS
Каталог: История 
25 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
25 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
29 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
29 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
31 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
34 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
39 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
39 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

ДО 60-РІЧЧЯ РЕКТОРА РІВНЕНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ГУМАНІТАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ Р. М. ПОСТОЛОВСЬКОГО
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android