Libmonster ID: UA-9294

У сучасній економічній ситуації, яка характеризується високою невизначеністю і нестабільністю зовнішнього середовища, стрімким розвитком технологій, зростаючої диверсифікацією бізнесу і ускладненням бізнес – проектів, на підприємстві виникає необхідність у стратегічному плануванні.

Управління підприємством неможливе без фінансового планування роботи підприємства, а також контролю за виконанням розроблених фінансових планів. Тому планування і контроль результату діяльності підприємства стали неможливими без формування бюджету як основного інструменту гнучкого управління і службовця для забезпечення достовірною інформацією. У ньому відбиваються результати планування і контролю у вигляді певних фінансових даних. З його допомогою розробляється стратегія ефективного розвитку підприємства в умовах конкуренції, а також невизначеності в умовах ринкової економіки і він служить важливим інструментом досягнення його цілей.

Актуальність бюджетування обумовлюється тим, що для компаній існує гостра проблема раціоналізації внутрішніх фінансових потоків, а також складність в досягненні стійкого становища на ринку. Поєднання бюджетування з реалізацією стратегічних цілей дозволяє вирішити дану проблему.

Стратегічний бюджет – це фінансовий інструмент, інтегруючий елементи стратегічного планування, обліку, контролю й аналізу, створений для здійснення стратегічних ініціатив конкретного центру відповідальності (керівника бізнес – процесу) для досягнення стратегічних цілей підприємства. Стратегічний бюджет передбачає капіталовкладення в підвищення конкурентоспроможності підприємства в стратегічних зонах господарювання, освоєння нових ринків, освоєння нових напрямів діяльності та припинення капіталовкладень у неприбуткові напрями діяльності.

Під бюджетуванням у системі стратегічного управлінського обліку розуміється координація в технології узагальнення фактичних облікових даних для аналізу та контролю виконання бюджетів, на підставі яких приймаються управлінські рішення в процесі досягнення поставлених цілей за допомогою певних фінансових інструментів, званих бюджетами.

Мета стратегічного бюджетування – адаптація підприємства до прогнозованих змін зовнішнього середовища, досягнення надійної позиції на ринку, створення потенціалу рентабельності на перспективу.

Завдання стратегічного бюджетування: правильно і своєчасно оцінити можливі наслідки змін, що відбуваються в науково – технічній, економічній і соціальній сферах; передбачати небезпеки і нові можливості; виробити стратегію фірми, що дає змогу впоратися з небезпеками і використовувати можливості, що виникають.

Стратегічне бюджетування націлене на майбутнє і зовнішнє середовище, воно грунтується на майбутніх оціночних показниках. При цьому всі виділені бізнес – процеси будуть містити інформацію про розхідні показники, навіть в бізнес – процесах націлених на отримання доходів.

Стратегічні бюджети повинні бути гнучкими, одночасно можуть містити як вартісні, так і натуральні показники. Гнучкість бюджету викликана необхідністю адаптації до змін зовнішнього і внутрішнього середовища.

Тому до переваг стратегічного бюджетування слід віднести:

-       Вимір ресурсів (вартісний і кількісний), необхідний для досягнення стратегічної мети;

-       Вибір алгоритму необхідних дій;

-       Можливість співвіднесення бюджетних показників з фактичними, виявлення відхилень;

-       Мотивацію керівників підрозділів на досягнення стратегічної мети організації;

-       Координацію діяльності різних подразділів підприємства.

Таким чином, стратегічні бюджети допомагають: по – перше, побачити, які стратегічні напрями (ініціативи) необхідно здійснити для досягнення стратегічних цілей; по – друге, зрозуміти, які ресурси потрібно спожити для їх досягнення; по – третє, співвіднести фактично отриманий результат із плановими показниками, визначеними у стратегічному плані. 


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ВИЗНАЧЕННЯ-ТА-ОСОБЛИВОСТІ-СТРАТЕГІЧНОГО-БЮДЖЕТУВАННЯ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Анна КиорпеКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Ann_Kiorpe

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

Студентка 6 курсу Кіорпе А.В. Керівник доцент кафедри, кандидат економічних наук Сучков А.В. , ВИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЧНОГО БЮДЖЕТУВАННЯ // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 16.10.2016. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/ВИЗНАЧЕННЯ-ТА-ОСОБЛИВОСТІ-СТРАТЕГІЧНОГО-БЮДЖЕТУВАННЯ (дата обращения: 25.04.2024).

Автор(ы) публикации - Студентка 6 курсу Кіорпе А.В. Керівник доцент кафедри, кандидат економічних наук Сучков А.В. :

Студентка 6 курсу Кіорпе А.В. Керівник доцент кафедри, кандидат економічних наук Сучков А.В. → другие работы, поиск: Либмонстр - УкраинаЛибмонстр - мирGoogleYandex

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Анна Киорпе
запорожье, Украина
587 просмотров рейтинг
16.10.2016 (2748 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
КИТАЙ И МИРОВОЙ ФИНАНСОВЫЙ КРИЗИС
Каталог: Экономика 
15 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТУРЦИЯ: ЗАДАЧА ВСТУПЛЕНИЯ В ЕС КАК ФАКТОР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
Каталог: Политология 
25 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VASILY MARKUS
Каталог: История 
30 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
30 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
35 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
35 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
37 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
40 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
45 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
45 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

ВИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЧНОГО БЮДЖЕТУВАННЯ
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android