Районні владики розганяють ліфтерські пункти


Author: Тетяна Шелест

Серед причин скорочення кількості пунктів обслуговування ліфтів - бізнесовий підхід до розподілу комунальної власності

Як повідомили "Вечірці" у Головному управлінні житлового господарства Києва, кількість опорних пунктів з обслуговування ліфтів у столиці останнім часом істотно зменшилась. Такі пункти створюються обслуговуючими компаніями у районах міста для оперативного вирішення аварійних ситуацій та дрібного ремонту об'єктів інфраструктури. Ще 15 років тому опорні пункти з обслуговування ліфтів були на кожному житловому масиві, і їх персонал мав можливість швидко дістатися місця аварії. Тепер же кількість пунктів невпинно скорочується.

За словами начальника Головного управління житлового господарства Володимира Стороженка, проблема зменшення кількості опорних пунктів обслуговування ліфтів у столиці існує, втім, більше вона стосується центральних районів. На запитання про можливі причини такого скорочення пан Стороженко пригадав непоодинокі випадки прийняття райрадами рішень про здачу в оренду та продаж приміщень, призначених для житлового господарства: "Ці приміщення перебувають у комунальній власності, і рішення про їх розподіл приймається районною владою. Це суто ринкова, бізнесова ситуація".

Підтвердив слова Володимира Стороженка і генеральний директор найбільшої в Україні компанії з виробництва та обслуговування ліфтового господарства "OTIC" Михайло Пономаренко: "Сьогодні безліч опорних пунктів, де багато років розташовувались електромеханіки, передані різним комерційним підприємствам, нерідко на основі закритого тендеру". За такої ситуації співробітники опорних пунктів доїжджають до місця аварії протягом кількох годин.

Тим часом, влада районів спростовує інформацію про скорочення кількості опорних пунктів з обслуговування ліфтів. За словами представників районів, договори на оренду приміщень для опорних пунктів не розривали, деякі з них існують уже понад 10 років. Так, директор КП "Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району" Володимир Шовкопляс запевнив кореспондента, що на території району проблем з опорними пунктами немає, на відміну від інших районів столиці. У Шевченківській районній адміністрації "Вечірці" повідомили, що головними підрядниками з обслуговування ліфтового господарства району є комунальне підприємство "Керуюча дирекція" та компанія "OTIC". Опорні пункти "Керуючої дирекції" обслуговують понад 1500 ліфтів центрального району. За словами співробітників адміністрації, кількість опорних пунктів комунального підприємства не зменшується, навпаки, станом на 2004 рік їх було 6, сьогодні ж - 13, у майбутньому планується подальше розширення мережі пунктів обслуговування ліфтового господарства.

Головний підрядник з обслуговування ліфтового господарства в Оболонському районі КП "Оболонь-ліфтсервіс" на кількість опорних пунктів теж не скаржиться - йому належать 22 опорні пункти, що обслуговують майже 2500 ліфтів району. Ще приблизно 200 ліфтів обслуговуються іншим підрядними ліфтовими організаціями, які опорних пунктів у районі не мають взагалі, та й заявки на отримання приміщень начебто не подавали. На запитання кореспондента "Вечірки" про факти скорочення кількості пунктів директор підприємства Василь Кононенко розповів, що спроби забрати приміщення були, але він відвоював територію, яка належить ліфтовикам.

Тим не менше, наприклад, у Подільському районі кількість опорних пунктів, що належать комунальному підприємству "Поділ-ліфт", нещодавно скоротилася з 4 до 3, одне з приміщень було передано в оренду сторонній організації. Де-факто опорний пункт ще й досі розташований у приміщенні, проте будь-якої миті його персонал може опинитись на вулиці, і тоді дочекатись допомоги в аварійній ситуації буде ще важче. Коментарів з цього приводу від співробітників адміністрації кореспонденту "Вечірки" отримати не вдалося, навіть загальну кількість опорних пунктів на Подолі працівники районної влади не спромоглися повідомити.

Не в найкращому становищі перебувають і ліфтовики лівобережних районів - найбільше вони потерпають від великих переселень до маленьких приміщень.

За інформацією, наданою компанією "OTIC", протягом останніх 13 років кількість їх опорних пунктів у лівобережних районах столиці скоротилася зі 114 до 40. Ті опорні пункти, що вдалось зберегти, значно урізали у площі - за останніми підрахунками, з майже 7000 кв. м залишилось не більше 1600.

Так, опорний пункт на вулиці Вербицького, 266 раніше мав майже 150 кв. м площі, до його штату входили 12 чоловік. Близько року тому персонал виселили до піддахового приміщення жеку площею 26 кв. м, відповідно, штат опорного пункту скоротився до трьох чоловік. Електромеханіки скаржаться на величезні обсяги роботи, адже їм утрьох доводиться обслуговувати 200 ліфтів мікрорайону.

Та все ж, наймальовни-чішу картину можна побачити на вулиці Тростянецькій, 4/2. Там, де раніше був опорний пункт компанії "OTIC", тепер можна знайти що завгодно - гральні автомати, супермаркет, кафе, салон взуття, магазин оптики, навіть бюро ритуальних послуг. Тільки от виникає запитання: як до цього осередку інфраструктури дістатися у зламаному ліфті?

На жаль, від скорочення кількості опорних пунктів страждають не лише ліфт ообслуговуючі компанії, а й столичні підприємства теплопостачання, газові служби і навіть жеки. Відомо немало випадків передачі в оренду приміщень житлово-комунальних служб комерційним структурам. Таким чином, замість належної якості обслуговування кияни отримують усе більше і більше нових магазинів та офісів.

Mood: High
Україна Онлайн · 1433 days ago 0 397
Professional Authors' Comments:
Order by: 
Per page: 
 
  • There are no comments yet
Guest comments
Who Like this
Likes · Dislikes
 
Empty
Actions
Rate
0 votes
Publisher
27.07.2018 (1433 days ago)
Link
Permanent link to this publication:

http://elibrary.com.ua/blogs/entry/Районні-владики-розганяють-ліфтерські-пункти


© elibrary.com.ua
 

Libmonster, International Network:

Actual publications:

Libmonster Partners

Actual publications:

Latest ARTICLES:

Latest BOOKS:

Actual publications:

ELIBRARY.COM.UA is an Ukrainian library, repository of author's heritage and archive

Register & start to create your original collection of articles, books, research, biographies, photographs, files. It's convenient and free. Click here to register as an author. Share with the world your works!
Районні владики розганяють ліфтерські пункти
 

Contacts
Watch out for new publications: News only: Chat for Authors:

About · News · For Advertisers · Donate to Libmonster

Ukraine Library ® All rights reserved.
2009-2022, ELIBRARY.COM.UA is a part of Libmonster, international library network (open map)
Keeping the heritage of Ukraine


LIBMONSTER NETWORK ONE WORLD - ONE LIBRARY

US-Great Britain Sweden Serbia
Russia Belarus Ukraine Kazakhstan Moldova Tajikistan Estonia Russia-2 Belarus-2

Create and store your author's collection at Libmonster: articles, books, studies. Libmonster will spread your heritage all over the world (through a network of branches, partner libraries, search engines, social networks). You will be able to share a link to your profile with colleagues, students, readers and other interested parties, in order to acquaint them with your copyright heritage. After registration at your disposal - more than 100 tools for creating your own author's collection. It is free: it was, it is and always will be.

Download app for smartphones