Libmonster ID: UA-3691

Заглавие статьи МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З УСНОЇ ІСТОРІЇ "МІЖ МИНУЛИМ І МАЙБУТНІМ: УСНА ІСТОРІЯ, ПАМ'ЯТЬ ТА СМИСЛ"
Автор(ы) Т. В. Пастушенко
Источник Український історичний журнал,  № 5, 2010, C. 223

Міжнародна асоціація усної історії (МАУІ; англ. International Oral History Association, IOHA; існує з 1996 р.) щодва роки організовує наукові форуми за участю представників багатьох дисциплін та сфер соціогуманітарного знання, які у своїй практиці використовують метод усної історії. Цьогоріч 7 - 11 липня у Празі (Чехія) відбулася вже шістнадцята конференція під назвою "Між минулим і майбутнім: усна історія, пам'ять та смисл", організована Чеською асоціацією усної історії під патронатом Фонду Вацлава Гавела. Основні заходи пройшли на базі Вищої школи економіки, а урочисте відкриття було організоване в історичній будівлі одного з найстаріших університетів Європи - Карлового.

У роботі конференції взяли участь понад 500 науковців із 59 країн п'яти континентів, які презентували свої доповіді у рамках роботи 14 тематичних панелей: 1) Пам'ять про злочин, війну і тоталітаризм. Переслідування, громадянські права, травма і забуття; 2) Пам'ять і політика: досвід політичної діяльності; 3) Острови свободи: роль субкультур, фольклору та усної традиції у суспільстві. Альтернативна культура, музика, танець та ідентичність; 4) Родинна пам'ять: материнство, батьківство та обмін між поколіннями; 5) Міграція: вигнання, міграційні рухи, діаспора та пошуки ідентичності; 6) Світ праці: пам'ять і досвід, гендер та праця; 7) Гендерна пам'ять та формування статевої ідентичності. Усні історії геїв та лесбійок; 8) Здоров'я й охорона здоров'я: оздоровчі центри, люди похилого віку та інваліди, медичні працівники; 9) Екологія та природні катастрофи: охорона навколишнього середовища. Природна спадщина та культурні зміни; 10) Поділ і передача вірування: релігія та усні традиції; 11) Організація усної історії: інститути, архіви, музеї та ініціативні групи; 12) Методологічні, архівні й технологічні аспекти. Теорія і метод усної історії: правові та етичні питання; 13) Викладання усної історії: досвід інституційної та неформальної освіти; 14) Усна історія й засоби масової інформації.

На цій конференції Українська асоціація усної історії була представлена чотирма учасницями - дослідницями із Харкова, Києва та Львова, які взяли участь у роботі секцій "Жіноча пам'ять про соціалізм: 15 років міжнародної співпраці, національних досліджень та громадської роботи" (із доповіддю "Україна ХХ століття в пам'яті жінок" виступила канд. іст. наук, ст. наук. співроб. Інституту народознавства НАН України Оксана Кісь), "Розвиток усної історії у Центрально-Східній та Східній Європі" (із доповіддю "Пострадянський розвиток усної історії: український кейс" виступила канд. іст. наук, доцент кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Гелінада Грінченко), а також секції "Народжені в СРСР: респонденти та дослідники в пострадянській Україні" (свої доповіді "Історія вулиці: усна історія вулиці О. Богомольця у Львові", "Заборонена домівка: реадаптація київських остарбайтерів у повоєнній Україні" та "Практика усної історії в Україні: виклики та перспективи" оголосили канд. іст. наук, асистент кафедри новітньої історії України історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Галина Боднар, канд. іст. наук, наук. співроб. Інституту історії України НАН України Тетяна Пастушенко, канд. іст. наук, доцент кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Гелінада Грінченко відповідно).

Крім презентації доповідей у рамках роботи тематичних секцій формат конференції передбачав також участь у засіданнях груп за інтересами, тематика яких була сфокусована на головних проблемних пріоритетах конференції, як-от пам'ять про злочин, війну і тоталітаризм; міграції; пам'ять та політика; світ праці; теорія й метод усної історії; навчання усній історії; організація усної історії; проблеми і перспективи національних асоціацій усної історії тощо. У засіданні групи "національних асоціацій", яке проводив директор архіву усної істо рії Британської бібліотеки Роб Перкс та на якому своїми думками й досвідом зібралися поділитися понад 30 керівників асоціацій і центрів усної історії, узяла участь і голова Української асоціації усної історії Г. Грінченко. На цьому засіданні було обговорено багато питань як організаційно-технічного, так і загальноакадемічного характеру, серед яких найбільш жваву дискусію викликали проблеми продовжуваної протидії усній історії та скептицизму щодо неї з боку "традиційної" академічної спільноти, питання вибору магістральних напрямів діяльності усноісторичних інституцій та організацій (наприклад: надавати пріоритети безпосереднім польовим дослідженням чи концентрувати свою діяльність на проведенні конференцій, шкіл, майстерень і т.д.), проблеми фандрайзінгу, "стратегічного партнерства" та презентаційної активності національних асоціацій усної історії у сфері медіа-комунікацій та ЗМІ.

На завершення конференції відбулося розширене засідання членів Міжнародної асоціації усної історії, де було заслухано звіти її президента й секретаря, пройшли перевибори ради та президента, було визначено місце проведення наступної конференції. Упродовж наступних двох років МАУІ очолюватиме Мірослав Ванек - голова Чеської асоціації усної історії. Наступна, сімнадцята, конференція відбудеться влітку 2012 р. у Буенос-Айресі (Аргентина).

Київ


© elibrary.com.ua

Постоянный адрес данной публикации:

https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-З-УСНОЇ-ІСТОРІЇ-МІЖ-МИНУЛИМ-І-МАЙБУТНІМ-УСНА-ІСТОРІЯ-ПАМ-ЯТЬ-ТА-СМИСЛ

Похожие публикации: LУкраина LWorld Y G


Публикатор:

Лидия БасмачКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://elibrary.com.ua/Basmach

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З УСНОЇ ІСТОРІЇ "МІЖ МИНУЛИМ І МАЙБУТНІМ: УСНА ІСТОРІЯ, ПАМ'ЯТЬ ТА СМИСЛ" // Киев: Библиотека Украины (ELIBRARY.COM.UA). Дата обновления: 05.09.2014. URL: https://elibrary.com.ua/m/articles/view/МІЖНАРОДНА-НАУКОВА-КОНФЕРЕНЦІЯ-З-УСНОЇ-ІСТОРІЇ-МІЖ-МИНУЛИМ-І-МАЙБУТНІМ-УСНА-ІСТОРІЯ-ПАМ-ЯТЬ-ТА-СМИСЛ (дата обращения: 29.03.2024).

Комментарии:



Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Похожие темы
Публикатор
Лидия Басмач
Одесса, Украина
461 просмотров рейтинг
05.09.2014 (3493 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)
Похожие статьи
VASILY MARKUS
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ВАСИЛЬ МАРКУСЬ
Каталог: История 
3 дней(я) назад · от Petro Semidolya
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ЛАТИНСЬКА СПАДЩИНА: ПОЛЬША, ЛИТВА, РУСЬ
Каталог: Вопросы науки 
8 дней(я) назад · от Petro Semidolya
КАЗИМИР ЯҐАЙЛОВИЧ І МЕНҐЛІ ҐІРЕЙ: ВІД ДРУЗІВ ДО ВОРОГІВ
Каталог: История 
8 дней(я) назад · от Petro Semidolya
Українці, як і їхні пращури баньшунські мані – ба-ді та інші сармати-дісці (чи-ді – червоні ді, бей-ді – білі ді, жун-ді – велетні ді, шаньжуни – горяни-велетні, юечжі – гутії) за думкою стародавніх китайців є «божественним військом».
10 дней(я) назад · от Павло Даныльченко
Zhvanko L. M. Refugees of the First World War: the Ukrainian dimension (1914-1918)
Каталог: История 
13 дней(я) назад · от Petro Semidolya
АНОНІМНИЙ "КАТАФАЛК РИЦЕРСЬКИЙ" (1650 р.) ПРО ПОЧАТОК КОЗАЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (КАМПАНІЯ 1648 р.)
Каталог: История 
18 дней(я) назад · от Petro Semidolya
VII НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ГЕТЬМАНОВІ ІВАНОВІ ВИГОВСЬКОМУ
Каталог: Вопросы науки 
18 дней(я) назад · от Petro Semidolya
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА ЕС В СРЕДИЗЕМНОМОРЬЕ: УСПЕХИ И НЕУДАЧИ
Каталог: Экономика 
27 дней(я) назад · от Petro Semidolya
SLOWING GLOBAL ECONOMY AND (SEMI)PERIPHERAL COUNTRIES
Каталог: Экономика 
33 дней(я) назад · от Petro Semidolya

Новые публикации:

Популярные у читателей:

Новинки из других стран:

ELIBRARY.COM.UA - Цифровая библиотека Эстонии

Создайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Сохраните навсегда своё авторское Наследие в цифровом виде. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора.
Партнёры Библиотеки

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З УСНОЇ ІСТОРІЇ "МІЖ МИНУЛИМ І МАЙБУТНІМ: УСНА ІСТОРІЯ, ПАМ'ЯТЬ ТА СМИСЛ"
 

Контакты редакции
Чат авторов: UA LIVE: Мы в соцсетях:

О проекте · Новости · Реклама

Цифровая библиотека Украины © Все права защищены
2009-2024, ELIBRARY.COM.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)
Сохраняя наследие Украины


LIBMONSTER NETWORK ОДИН МИР - ОДНА БИБЛИОТЕКА

Россия Беларусь Украина Казахстан Молдова Таджикистан Эстония Россия-2 Беларусь-2
США-Великобритания Швеция Сербия

Создавайте и храните на Либмонстре свою авторскую коллекцию: статьи, книги, исследования. Либмонстр распространит Ваши труды по всему миру (через сеть филиалов, библиотеки-партнеры, поисковики, соцсети). Вы сможете делиться ссылкой на свой профиль с коллегами, учениками, читателями и другими заинтересованными лицами, чтобы ознакомить их со своим авторским наследием. После регистрации в Вашем распоряжении - более 100 инструментов для создания собственной авторской коллекции. Это бесплатно: так было, так есть и так будет всегда.

Скачать приложение для Android